Страници: [1] Разпечатай
Автор Тема: Медицина и татуировки  (Прочетена 1936 пъти)
ChristianTroy
Новобранец
*
Публикации: 3

« : 29 април 2015, 11:21:29 »

Здравейте, как стоят нещата с татуировките при хора, занимаващи се с медицина? Има ли някакви "казуси", които забраняват медицинските лица да имат татуировки? Предполагам, че хората не биха те взели насериозно,заради стереотипите, ако имаш видима татуировка, но  ако татуировката е на лесно прикриващо се място? Благодаря!
Активен
Gerito_ts3
Новобранец
*
Публикации: 14

« Отговор #1: 29 април 2015, 17:40:39 »

Не мисля,чр пречи за тази професия.За полицаите имаше ограничения Усмихнат
Активен
А. Стратев
Полковник
Публикации: 572

« Отговор #2: 29 април 2015, 20:10:42 »

Горят те на клада! Ако случайно вземеш диплома и в последствие разберат, че си татуиран ти я отнемат!
После те линчуват публично в двора на Академията.

Стига предразсъдъци!
« Последна редакция: 30 април 2015, 14:25:36 от А. Стратев » Активен

Лекар-специализант по Анестезиология и интензивно лечение в УМБАЛ "Александровска"
valchev_1992
Полковник
Публикации: 547

« Отговор #3: 30 април 2015, 11:47:26 »

Горят те на клада! Ако случайно вземеш диплома и в последствие разберат, че си татуиран ти я отнемат!
После те линчуват публично в двора на Академията.

Стига предрасъдъци!
В Америка, нямаш право да работиш ако имаш татуировка на видимо място. Така че очевидно има защо да ги има предразсъдъците и питанията...
Активен
А. Стратев
Полковник
Публикации: 572

« Отговор #4: 30 април 2015, 14:25:17 »

В Америка, нямаш право да работиш ако имаш татуировка на видимо място. Така че очевидно има защо да ги има предразсъдъците и питанията...

Американски възпитаник ли си, че даваш категорична информация? Защото има един много известен пич - Dr. Dave, who says otherwise Плезенка
http://www.neatorama.com/2007/09/23/the-tattooed-doctor/

Няма оправдание за предразсъдиците! Лекарите с татуировки не сме по-различни от останалите Усмихнат
Активен

Лекар-специализант по Анестезиология и интензивно лечение в УМБАЛ "Александровска"
Omnia aut nihil
Лейтенант
Публикации: 135

« Отговор #5: 30 април 2015, 23:23:07 »

Тази тема е нелепа ... всеки средно интелигентен човек ще гледа да прецени лекуващия лекар по това какво има в главата , а не по това какво има по тялото ... Не мисля , че  влиза в работата на пациента да отсъжда това , което лекарят му прави в личния живот , дали е допустимо или не .
Активен

IV курс МФ
Gerito_ts3
Новобранец
*
Публикации: 14

« Отговор #6: 01 май 2015, 23:18:14 »

Освен ,че пациента ще го чуе как разговаря и отнася тойкъм хората и естествено да забележи и ръкавите му в татоси.Ще се набие на око,но ако се е доказал като лекар няма да има проблем.Има всякакви хора,които гледат по различен начин на татосите и пирсинга.Но самата професия не го забранява.
Активен
fruta
Полковник
Публикации: 2799

« Отговор #7: 02 май 2015, 12:42:39 »

И аз съм виждала лекари с татуировки и то на живо. Усмихнат Така,че татуировката или пиърсинга не би трябвало да пречат на имиджа. И аз съм на мнението,че това си е въпрос на личен избор. Да си добър лекар в крайна сметка са важни знанията и уменията. Намигване
Активен

Специализант по Нефрология
ChristianTroy
Новобранец
*
Публикации: 3

« Отговор #8: 02 май 2015, 23:52:42 »

Благодаря на всички за отзивите!:)
Активен
stylish_i
Сержант
**