Страници: 1 2 3 [4] 5 Разпечатай
Автор Тема: Стипендии 2013-2014 г.  (Прочетена 138669 пъти)
vankata_6
Полковник
Публикации: 1926

« Отговор #45: 16 ноември 2014, 17:01:39 »

.... Очаква се новата ОП НОИР да стартира през 2015 г., но реален проект по нея ще може да се изпълнява от началото на следващата учебна 2015/2016 г. Индикативният график на проектите и техните бюджети можете да видите тук. ....
МНОГО НЕПРИЯТНО...  Засрамено Засрамено Засрамено Засрамено Засрамено
Активен

"Дори ако всички, аз не!"
mobyex
Новобранец
*
Публикации: 35

« Отговор #46: 29 ноември 2014, 12:48:44 »

Имам едно питане за евростипендиите - мога ли да кандидатсвам за стипендия от предходните 2 семестъра при все, че в настоящия семестър (който няма да влиза в успеха) имам един неположен изпит, 5ти курс медицина съм?
Активен

there are things known and things unknown... and in between are the doors
faidanema
Глобален Модератор
Публикации: 3288

« Отговор #47: 29 ноември 2014, 17:12:08 »

Имам едно питане за евростипендиите - мога ли да кандидатсвам за стипендия от предходните 2 семестъра при все, че в настоящия семестър (който няма да влиза в успеха) имам един неположен изпит, 5ти курс медицина съм?
Можеш
Активен

Attraction is NOT a choice!
chesterka
Полковник
Публикации: 1003

« Отговор #48: 02 декември 2014, 12:12:02 »

Не, не може. Намигване

Раздел "Условия":
...
Чл. 2. (1) Стипендии могат да получават студенти в редовна форма на обучение във всички висши училища в Република България, създадени в съответствие със Закона за висшето образование.
 (2) Стипендии за успех могат да получават само студенти, които са положили успешно всички изпити по учебен план до момента на кандидатстване за стипендия и чийто среден успех от предходните два семестъра (за първокурсниците – от първия семестър) е не по-нисък от добър 4.00.
...
Активен
mobyex
Новобранец
*

« Отговор #49: 02 декември 2014, 12:51:18 »

Да, това е ясно, въпроса е как тълкуваме "до момента на кандидатстване", тъй като в другите университети, които не са на циклична система няма как да има изпити в новия семестър (който не влиза в успеха), тъй като сесията им е след кандидатстването за евростипендии. В деканата с несигурност ми казаха "Би трябвало да може", но аз реших да питам във форума и се надявам някой с опит по проблема да се произнесе Широка усмивка
Активен

chesterka
Полковник

« Отговор #50: 02 декември 2014, 16:18:48 »

Условията не случайно са такива, колега.
Активен
mobyex
Новобранец
*

« Отговор #51: 02 декември 2014, 19:09:18 »

Не разбирам какво имаш впредвид? Каква е логиката да трябва да съм взел изпит, който не влиза в стипендията?
Активен

faidanema
Глобален Модератор

« Отговор #52: 02 декември 2014, 19:20:39 »

Не, не може. Намигване

Раздел "Условия":
...
Чл. 2. (1) Стипендии могат да получават студенти в редовна форма на обучение във всички висши училища в Република България, създадени в съответствие със Закона за висшето образование.
 (2) Стипендии за успех могат да получават само студенти, които са положили успешно всички изпити по учебен план до момента на кандидатстване за стипендия и чийто среден успех от предходните два семестъра (за първокурсниците – от първия семестър) е не по-нисък от добър 4.00.
...
Ужас,аз прочетох с един ПОЛОЖЕН изпит,дори се зачудих какъв е проблемът Усмихнат
Активен

mobyex
Новобранец
*

« Отговор #53: 02 декември 2014, 19:25:30 »

Сега видях това в раздела "Въпроси и отговори" на сайта и мисля, че отговаря на въпроса. Ще мога все пак Намигване
Активен

faidanema
Глобален Модератор

« Отговор #54: 02 декември 2014, 19:33:11 »

Защо просто не идеш в деканата?
Активен

mobyex
Новобранец
*

« Отговор #55: 02 декември 2014, 19:35:51 »

Ходих, те са по-малко подготвени и от мен по въпроса...
Активен

faidanema
Глобален Модератор

« Отговор #56: 02 декември 2014, 19:39:41 »

Ходих, те са по-малко подготвени и от мен по въпроса...
Защо ли не се изненадвам...за 6 години не успях да разбера точната им функция,но както и да е.
Активен

chesterka
Полковник

« Отговор #57: 07 декември 2014, 22:58:25 »

Не разбирам какво имаш впредвид? Каква е логиката да трябва да съм взел изпит, който не влиза в стипендията?

1. Имам предвид, че условията са така написани точно заради нашия университет.
2. Правилата не ги определям аз, за да ти отговоря каква е логиката. Зададе въпрос и ти отговорихме. Ако желаеш, подай си документите. Знай обаче, че дори в деканата да ти ги приемат, след няколко дни ще видиш в сайта на стипендиите да ти изпише, че документите са ти отказани.
3. Ако не знаех отговорът на въпроса нямаше да ти отговоря изобщо.
Успех.
Активен
mobyex
Новобранец
*

« Отговор #58: 08 декември 2014, 16:51:25 »

Казусът е приключен - формулярът ми е потвърден.
« Последна редакция: 06 януари 2015, 15:54:03 от mobyex » Активен

pepa_g9
Новобранец
*
Публикации: 2

« Отговор #59: 06 януари 2015, 15:22:10 »

Аз искам да попитам -след като взимах социална стипендия първия семестър ,за да продължа да я взимам и втория семестър трябва ли някакви документи пак да представям и ако някои се е сблъсквал с това моля да ми кажи какви трябва да са .Благодаря!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 Разпечатай
Отиди на: