Страници: 1 [2] 3 Разпечатай
Автор Тема: Ветеринарна медицина-Тракийски университет  (Прочетена 2910 пъти)
tanko
Лейтенант
Публикации: 173

« Отговор #15: 20 август 2012, 22:32:08 »

с матура по биология
Активен
tanko
Лейтенант
Публикации: 173

« Отговор #16: 20 август 2012, 22:33:03 »

има и в София-в Лесотехническия
Активен
vania92
Сержант
**
Публикации: 85

« Отговор #17: 20 август 2012, 22:36:49 »

miloto_to приема е лесен но излизането е трудно.
Всяка година приемат над 100 човека,а завършват към 10 (ако има и толкова...).
Материала никак не е лесен и е сравним с този на хуманната медицина. Трябва да си сериозна ако ще кандидатсваш това,защото много "бързо" се прекъсва...

E, чак пък 10   Ухилено  малко повечко са  Намигване Широка усмивка . Колкото до материалът - даже е в пъти повече от този за хуманната!
Активен

Медицина - Стара Загора III курс
vania92
Сержант
**
Публикации: 85

« Отговор #18: 20 август 2012, 22:39:19 »

С химия и биология ли се кандидатства ветеринарна медицина или само с един изпит? И в София има ли я тази специалност? Усмихнат

Може и с матура по биология, може и със изпит!  Е, 1то е определено по-лесният вариант!  Намигване
Активен

Медицина - Стара Загора III курс
damiana
Новобранец
*
Публикации: 25

« Отговор #19: 23 август 2012, 08:49:50 »

Ветеринарната е трудна,защото там се изучават телата най-вероятно на всички животни,докато хуманната е само за човека.Аз лично си предпочитам хуманната,но жалко че в България за ветеринарите няма почти никаква работа,но не казвам,че не можеш да си създадеш някаква клиника за животни и да ги гледаш.Важното е,това което си завършила наистина да го желаеш и после да ходиш с кеф на работа,а не защото трябва. Намигване Усмихнат
Активен

Дар поэта-ласкать и карябать
Роковая на нем печать!
gle
Новобранец
*
Публикации: 18

« Отговор #20: 23 август 2012, 13:52:32 »

Мисля, че ветеринарната медицина е много хубава специалност, но определено си струва да се учи в чужбина. От както се помня животните са част от живота ми и именно това ме е довело до подобно заключение. Затова препоръчвам, ако имате възможност - учете навън!
P.S. Като всички останали аз исказвам лично мнение Ухилено
Активен
zagalina
Капитан
Публикации: 303

« Отговор #21: 23 август 2012, 14:15:37 »

Според мен тва е една от най-безмислените теми тук, в сайта на  университета в Стара Загора си има всичко за всяка специалност, не вижам какво общо има тук да питате, просперитет с ветеринарство в България няма да видите, ще ви водят смао котки и кучета и ще продавате зоо съплаймнти или трябва да сте лекар на повикване в някой село, а тва да момиче хич не е хубаво да изражда крави и да скопява прасета, къде ще видите вие различно животно, най-много един кон да ви докарат, имам 10 приятеля изкарали  ветеринарната гимназия в стз и после университет викат толкова години само за котки и кучета...  ветеринарството беше на ниво о Живково време когато имаше ТКЗС, може да ви се стори груб поста но ви казвам истината в очите ...

Ветеринарната медицина за съжаление в РБългария няма светло бъдеше, а и не само тя!С преструктуриранено на Ветеринарномедицинските центрове в големите градове в Агенции по храните.Колко от многото , които завършват мислите,че ще се реализират на пазара на труда?Освен ако се регистрират като частно практикуваши лекари(  т.наречените лицензирани , но без професионален опит  някак си е трудно).Казвам го със съжаление,защото в рода ми има както лекари хуманни, така и ветеринарни.Въпреки,че и в 2 медицини се изисква хуманно отношение било то към човека или животното!
Активен
miloto_to
Новобранец
*
Публикации: 7

« Отговор #22: 27 август 2012, 23:15:25 »

Според мен тва е една от най-безмислените теми тук, в сайта на  университета в Стара Загора си има всичко за всяка специалност, не вижам какво общо има тук да питате, просперитет с ветеринарство в България няма да видите, ще ви водят смао котки и кучета и ще продавате зоо съплаймнти или трябва да сте лекар на повикване в някой село, а тва да момиче хич не е хубаво да изражда крави и да скопява прасета, къде ще видите вие различно животно, най-много един кон да ви докарат, имам 10 приятеля изкарали  ветеринарната гимназия в стз и после университет викат толкова години само за котки и кучета...  ветеринарството беше на ниво о Живково време когато имаше ТКЗС, може да ви се стори груб поста но ви казвам истината в очите ...

Защо темата да е безмислена Какво? Какво? Все пак и ние сме хора и имаме право да правим теми,каквито искаме.И да,влизала съм с сайта на университета,но тук също може да се обмени информация! Ние не правим нищо нередно,просто всеки дава мнение.Темата не е безмислена,а напротив-някой пита и другите му дават съвет.Това не е безмислено според мен,а за другите не знам.Освен това,поста ти  ми изглежда ненужно груб,първо към мен и второ към хората насочили се към тази професия.Не знам от къде съдиш, че не е професия за момичета,но не всички са кукли Барби.Аз лично въобще не ме е гнус да работя във ферми и да бъркам в кравите и конете.В крайна сметка,това е призвание.Ако не ти харесва,не го правиш. Усмихнат Никой,не те задължава насила. Що се отнася до реализацията,според мен има място за всички.Стига да си учил през годините,да имаш опит и най-вече да вярваш,че ще успееш,то тогава няма начин да не си намериш работа. Да,вярно е повечето пациенти ще са кучета и котни,но все пак и те имат нужда от лекар и те имат нужда от някой,който да се грижи за тях. Темата ми изобщо не е безмислена и ако не ти харесва,просто не коментирай. Намигване Ветеринарната медицина е професия,която ако искаш да успееш-то ще намериш начин да успееш.Това е призвание и не всеки може да го има. Намигване Аз смятам че имам това желание и работа ще си намеря.Но докато дойде време до работата ще видя бая зор но като всяко нещо-ако имаш желание всичко се постига Намигване
Активен

КСК 2013-Ветеринарна медицина-Тракийски университет
futbolmaniak
Сержант
**
Публикации: 62

« Отговор #23: 03 септември 2012, 10:51:22 »

Ако има желание има и начини Намигване а относно грубите постове Намигване Ветеринарството не е професия само и единствено на територията на Република България Намигване Може да се практикува и на места като Англия и Франция където е високо платена професия Намигване и пак казвам ако искате да имате повече инфо http://ss-tru.com/

- независимо дали ви интересува медицина, ветеринарна медицина, педагогика, информациони технологии, стопански науки и тнт Намигване свързани със Стара Загора и не само Намигване
Активен

Медицински Факултет-Стара Загора 3 курс

http://ss-tru.com
Hayabusa
Гост
« Отговор #24: 05 септември 2012, 01:25:51 »

Защо темата да е безмислена Какво? Какво? Все пак и ние сме хора и имаме право да правим теми,каквито искаме.И да,влизала съм с сайта на университета,но тук също може да се обмени информация! Ние не правим нищо нередно,просто всеки дава мнение.Темата не е безмислена,а напротив-някой пита и другите му дават съвет.Това не е безмислено според мен,а за другите не знам.Освен това,поста ти  ми изглежда ненужно груб,първо към мен и второ към хората насочили се към тази професия.Не знам от къде съдиш, че не е професия за момичета,но не всички са кукли Барби.Аз лично въобще не ме е гнус да работя във ферми и да бъркам в кравите и конете.В крайна сметка,това е призвание.Ако не ти харесва,не го правиш. Усмихнат Никой,не те задължава насила. Що се отнася до реализацията,според мен има място за всички.Стига да си учил през годините,да имаш опит и най-вече да вярваш,че ще успееш,то тогава няма начин да не си намериш работа. Да,вярно е повечето пациенти ще са кучета и котни,но все пак и те имат нужда от лекар и те имат нужда от някой,който да се грижи за тях. Темата ми изобщо не е безмислена и ако не ти харесва,просто не коментирай. Намигване Ветеринарната медицина е професия,която ако искаш да успееш-то ще намериш начин да успееш.Това е призвание и не всеки може да го има. Намигване Аз смятам че имам това желание и работа ще си намеря.Но докато дойде време до работата ще видя бая зор но като всяко нещо-ако имаш желание всичко се постига Намигване

брат ми има съоченик който ветиринар и продава дюнери на центара защото му плащат по 270 лева за  вишето му няма какво да говорим в малките градове няма работа в големите много конкуренция живота е труден
Активен
Fa7a
Полковник
Публикации: 4324

« Отговор #25: 05 септември 2012, 13:33:35 »

брат ми има съоченик който ветиринар и продава дюнери на центара защото му плащат по 270 лева за  вишето му няма какво да говорим в малките градове няма работа в големите много конкуренция живота е труден

Да - животът е труден, когато си неграмотен...
Активен

Котката не се интересува какво говорят за нея мишките! Намигване
Hayabusa
Гост
« Отговор #26: 05 септември 2012, 18:26:23 »

Фата, хайде да си намериш друга работа,а не да ми душманиш на всеки пост гледай си работата  Усмихнат
Активен
Spock
Асистент
Публикации: 2762

« Отговор #27: 05 септември 2012, 18:44:08 »

Фата, хайде да си намериш друга работа,а не да ми душманиш на всеки пост гледай си работата  Усмихнат

Разбра ли ма, душманко!  Ухилено Ухилено
Активен

Нека говорят зад гърба ми. Това значи, че още съм пред тях!
daemon
Soulmate
Полковник
Публикации: 2490

« Отговор #28: 05 септември 2012, 19:35:01 »

Що, и на нея ли ще предложиш да се срещнете и да я биеш? Широка усмивка Широка усмивка Широка усмивка
Активен

Hello, ladies! Look at your man, now back to me. Now back at your man. Now back to ME. Sadly, he isn't me
Hayabusa
Гост
« Отговор #29: 06 септември 2012, 05:01:06 »

Що, и на нея ли ще предложиш да се срещнете и да я биеш? Широка усмивка Широка усмивка Широка усмивка

Прощавай,  daemon ти със всичкият ли си ?
Активен
Страници: 1 [2] 3 Разпечатай
Отиди на: