Страници: [1] 2 3 ... 17 Разпечатай
Автор Тема: интересни ЦИТАТИ  (Прочетена 55042 пъти)
Cioccolato
Капитан
Публикации: 345

« : 18 май 2012, 22:29:09 »

" Задължителните аксесоари за една жена са - мъжът и усмивката..." Намигване
Активен

Офталмология 4-та год.

" Животът е несигурен, яжте първо десерта! "¹
 " Шоколадът е прекият път към щастието! "
Endorphin
Капитан
Публикации: 315

« Отговор #1: 18 май 2012, 23:41:52 »

"- Добро утро - каза Билбо, без да влага в тези думи никакъв друг смисъл. (...)
 Гaндалф попита:
 – Какво имаш предвид? Пoжелаваш ми добро утро или казваш, че утрото е добро, независимо от това дали аз го искам или не; или че на теб ти е добре в това утро, или че това е утро, в което трябва да бъдем добри?"
- Джон Роналд Руел Толкин

"She is foremost of those that I would hear praised.
 I have gone about the house, gone up and down
 As a man does who has published a new book,
 Or a young girl dressed out in her new gown,
 And though I have turned the talk by hook or crook
 Until her praise should be the uppermost theme,
 A woman spoke of some new tale she had read,
 A man confusedly in a half dream
 As though some other name ran in his head.
 She is foremost of those that I would hear praised.
 I will talk no more of books or the long war
 But walk by the dry thorn until I have found
 Some beggar sheltering from the wind, and there
 Manage the talk until her name come round.
 If there be rags enough he will know her name
 And be well pleased remembering it, for in the old days,
 Though she had young men''s praise and old men''s blame,
 Among the poor both old and young gave her praise."
- W. B. Yeats

" ... a tall figure with hands thrust in his pockets, his eyes patient and intent, the angle of his body that of a youthful indifference cultivated by willpower and necessity. It was a face which in turn most people treated cautiously, unsure whether its ambivalent expressions would resolve themselves into passion or acquiescence."
- Sebastian Faulks

" ... This sense of secrecy was something he had had to cultivate in order to overcome a natural openness and a quick temper. At the age of ten or eleven his artless enthusiasm and outraged sense of right and wrong had made him the despair of his teachers, but he had slowly learned to breathe and keep calm, not to trust  his responses, but to wait and be watchful."
- Sebastian Faulks
« Последна редакция: 19 май 2012, 01:32:38 от Endorphin » Активен

DRIVEN TO PERFECTION - Ayrton Senna---------------------------------------------
Are you ///M enough... ?
iceworm
Лейтенант
Публикации: 202

« Отговор #2: 19 май 2012, 12:12:44 »

"Laughter and tears are both responses to frustration and exhaustion. I myself prefer to laugh, since there is less cleaning up to do afterward." - Kurt Vonnegut

Активен
Sleepwalker
Полковник
Публикации: 1216

« Отговор #3: 19 май 2012, 12:52:26 »

"A poem without love were a physical and metaphysical impossibility."
Thomas Carlyle

"Магьосниците нямат в гените си хромозомата "дом", която позволява да забележиш мръсните чинии в умивалника, преди зародилите се в тях форми на живот да са изобретили колелото".
Тери Пратчет

Мнозина от нас са се събуждали понякога призори след една от ония нощи без сънища, които пораждат едва ли не копнеж към смъртта, или след нощи, изпълнени с ужас и нечестиви трепети, когато в гънките на мозъка се раждат виденя, по - страшни от самата действителност, живи и ярки като всяка гротеска, придаващи трайност на готическото изкуство - изкуството, което така силно привлича хората с болезнена чувствителност. Постепенно бледите пръсти на зората се прокрадват през пердетата и те сякаш потръпват. Безмълвни сенки, като причудливи черни образи, пропълзяват в ъглите на стаята и се спотайват там. Отвън птиците започват да пърхат в листата на дърветата, дочуват се стъпки на хора, отиващи на работа, воят и стенанието на вятъра, който слиза от хълмовете и броди около смълчаната къща, сякаш се страхува да не събуди заспалите, макар че трябва да призове съня от неговата пурпурна пещера. Един след друг се вдигат воалите на мрака, предметите постепенно придобиват предишните си очертания и зората възвръща на света неговия предвечен вид. Избледнелите огледала отново придобиват способността си да отразяват живота, угасените свещи са там, където сме ги оставили, а до тях лежи, недоразрязана, книгата, която сме чели, или увехналото цвете, което сме носили на бала, или писмото, което сме се страхували да прочетем, или пък прекалено често сме чели. Сякаш нищо не се е изменило. Освободен от призрачните сенки на нощта, при нас се връща животът, който ние познаваме. Трябва да започнем оттам, където сме го оставили, и у нас се прокрадва ужасното чувство за необходимостта да продължим своето съществование в скучния кръговрат на стереотипни привички или безумното желание някоя сутрин да отворим очи и да видим свят, прекроен отново в тъмнината за наша радост, свят с нови форми и цветове на предметите с нови тайни, свят, в който миналото няма място или ако има, поне не ни кара да изпитваме чувство за дълг и на съжаление, защото дори споменът за радостите е горчив и възпоминанията за насладите са мъчителни.

Откъс от "Портретът на Дориан Грей",Oscar Wilde

"WAR IS PEACE
FREEDOM IS SLAVERY
IGNORANCE IS STRENGTH"

''''Who controls the past,'''' ran the Party slogan, ''''controls the future: who controls the present controls the past.''''

"1984",George Orwell

Следва продължение...
Активен

Some people never go crazy, What truly horrible lives they must live....
Fa7a
Полковник
Публикации: 4337

« Отговор #4: 19 май 2012, 20:13:29 »

http://www.medfaculty.org/forum/index.php?topic=5411.0  Широка усмивка
Активен

Котката не се интересува какво говорят за нея мишките! Намигване
fa7al_error
Soulmate
Полковник
Публикации: 2101

« Отговор #5: 19 май 2012, 20:43:15 »

Мнозина от нас са се събуждали понякога призори след една от ония нощи без сънища, които пораждат едва ли не копнеж към смъртта, или след нощи, изпълнени с ужас и нечестиви трепети, когато в гънките на мозъка се раждат виденя, по - страшни от самата действителност, живи и ярки като всяка гротеска, придаващи трайност на готическото изкуство - изкуството, което така силно привлича хората с болезнена чувствителност. Постепенно бледите пръсти на зората се прокрадват през пердетата и те сякаш потръпват. Безмълвни сенки, като причудливи черни образи, пропълзяват в ъглите на стаята и се спотайват там. Отвън птиците започват да пърхат в листата на дърветата, дочуват се стъпки на хора, отиващи на работа, воят и стенанието на вятъра, който слиза от хълмовете и броди около смълчаната къща, сякаш се страхува да не събуди заспалите, макар че трябва да призове съня от неговата пурпурна пещера. Един след друг се вдигат воалите на мрака, предметите постепенно придобиват предишните си очертания и зората възвръща на света неговия предвечен вид. Избледнелите огледала отново придобиват способността си да отразяват живота, угасените свещи са там, където сме ги оставили, а до тях лежи, недоразрязана, книгата, която сме чели, или увехналото цвете, което сме носили на бала, или писмото, което сме се страхували да прочетем, или пък прекалено често сме чели. Сякаш нищо не се е изменило. Освободен от призрачните сенки на нощта, при нас се връща животът, който ние познаваме. Трябва да започнем оттам, където сме го оставили, и у нас се прокрадва ужасното чувство за необходимостта да продължим своето съществование в скучния кръговрат на стереотипни привички или безумното желание някоя сутрин да отворим очи и да видим свят, прекроен отново в тъмнината за наша радост, свят с нови форми и цветове на предметите с нови тайни, свят, в който миналото няма място или ако има, поне не ни кара да изпитваме чувство за дълг и на съжаление, защото дори споменът за радостите е горчив и възпоминанията за насладите са мъчителни.

Откъс от "Портретът на Дориан Грей",Oscar Wilde

Точно вчера четях книгата и този откъс ме очарова, но на английски ми се стори по-завладяващ.
Поздравления за добрия вкус към художествената литература.
Активен

Sleepwalker
Полковник
Публикации: 1216

« Отговор #6: 19 май 2012, 21:14:53 »

Благодаря ти.Това беше книгата,която ме "открехна" за четенето на художествена литература като цяло.Аз много я търсих на английски,обаче никъде не можах да я открия,иначе с удоволствие бих я прочела пак.
« Последна редакция: 21 май 2012, 11:45:20 от Sleepwalker » Активен

Some people never go crazy, What truly horrible lives they must live....
feichka
Капитан
Публикации: 297

« Отговор #7: 21 май 2012, 21:13:16 »

" Често разправят, че след като мине известно време, страстта се превръщала в "нещо друго", по-здраво и по-прекрасно. Че това "друго" било Любовта с главна буква, чувството не e толкова възбуждащо, но затова пък по-зряло. Нека сме наясно: на това "друго" аз казвам майната му и ако именно това е Любовта, харизвам я на мързеливите, на отчаяните, на "зрелите", на онези, които са затънали до гуша в техния сантиментален комфорт. Моята любов си е с малка буква, но с широко разперени криле. Тя не трае дълго, но поне човек чувства, когато я има. "Другото", в което се опитват да превърнат любовта, напомня някаква теория, измислена, за да накара хората да се задоволяват с малко и да се утешават, като си повтарят, че по-добро не може да се намери. Те ми напомнят завистниците, които драскат с пирон вратите на скъпите автомобили, защото сами не могат да си купят такива."

Активен
against
Капитан
Публикации: 491

« Отговор #8: 21 май 2012, 23:30:16 »

"Изборът е онова понятие, което превръща съдбата в проекция на нашата собствена личност."

Това си е мой цитат, ама си ми харесва. Широка усмивка
Активен
introducer
Полковник
Публикации: 1556

« Отговор #9: 22 май 2012, 13:51:06 »

@Sleepwalker , наистина невероятен цитат! Ще си го препиша. Тва ми напомня само колко отдавна (може би 12ти клас) се каня да прочета "Портретът на Дориан Грей". На Оскар Уайлд съм чел само афоризмите.

Нека ТЕ повярват в себе си и станат безпомощни, като деца.
Защото слабостта е голяма, а силата – нищожна.
Когато човек се роди- той е слаб и гъвкав,
когато умира- е як и корав.
Когато дървото расте- то е нежно и гъвкаво,
а когато е сухо и твърдо- то умира.
Коравостта и силата са спътници на смъртта.
Гъвкавостта и слабостта изразяват свежестта на битието.
Затова каквото се е втвърдило, то не ще победи...

от руският филм Stalker (1979) , режисьор Андрей Тарковски

(подчертавам местоимението ТЕ, защото целият филм е просто висш пилотаж в абстрактното изкуство и наистина е труден както за интерпретиране, така и за осмисляне на основната концепция)

"Всички хора се раждат с талант, но почти всички ги мързи"
-Аз  Ухилено
Активен

Да се воюва против законите на природата е глупаво. А да се капитулира пред тях- срамно.
MrAnarchy
Полковник
Публикации: 1412

« Отговор #10: 23 май 2012, 02:48:43 »

"...та нали повечето земляци са органично неспособни да разберат, че има ситуации, в които компромисът е невъзможен. Или те — мен, или аз — тях и няма време да се разбере кой има право и кой не. За нормалния землянин това звучи ужасно и аз го разбирам — нали сам бях такъв (...). Много добре си спомням тази представа за света, когато всеки носител на разум априорно се възприема като същество, етично равно на тебе, когато е невъзможна самата постановка на въпроса: по-лошо ли е то от тебе или е по-добро, дори ако неговата етика и морал се различават от твоите…

И тогава няма много полза от теоретичната подготовка, нито пък стандартните модели на реагиране са достатъчни — трябва сам да минеш през здрачините на морала, да видиш някои неща със собствените си очи, здравата да си опариш пръстите и да натрупаш десетки отвратителни спомени, за да разбереш накрая и даже не просто да разбереш, а да попиеш със своя мироглед тази, някога тривиална мисъл, че на света има носители на разум, които са очевидно много по-лоши от тебе, какъвто и да си ти… И едва тогава се научаваш да делиш тези, които са се изпречили пред тебе, на чужди и свои, мигновено да вземаш решения в критични ситуации и намираш смелост отначало да действуваш, а после да се ориентираш в обстановката."

"Бръмбар в мравуняка" Аркадий и Борис Стругацки
Активен

Deus vult! /// "The fact is that the public has an insatiable curiosity to know everything except what is worth knowing." Oscar Wilde
feichka
Капитан
Публикации: 297

« Отговор #11: 23 май 2012, 21:01:00 »

Усещах,че ставам своята противоположност.А човек най-страстно се стреми да постигне своята противоположност.Дали любовта отмахваше вътрешните ми граници ? Или вродената ми склонност да противореча ме променяше така ? Не зная,но тоя неуловим млад човек ми съдействаше да уловя себе си.Не той ми харесваше,а аз сама се харесвах такава,каквато ставах в близoстта с него.Чрез тая алхимия се постигаше най-хубавият ми образ.Може би истинският ми образ.Никога не съм била тъй единна и цялостна,както в миговете,когато бяхме двама с него.За нищо на света не исках да го изгубя,за да не изгубя себе си,тъкмо се бях намерила.Без него аз бях една неосъществена възможност.Само там,в неговия поглед,аз виждах себе си,каквато исках да бъда.” Блага Димитрова "Пътуване към себе си"

''Животът не е теория. Вярвам единствено в силата на постигнатия на терен опит. Само това може истински да промени един човек. Всичко останало са празни приказки и интелектуална мастурбация.''''
Активен
Cioccolato
Капитан
Публикации: 345

« Отговор #12: 24 май 2012, 22:59:11 »

http://bulgarski.pogled.info/news/35048/Posleden-urok
Активен

Офталмология 4-та год.

" Животът е несигурен, яжте първо десерта! "¹
 " Шоколадът е прекият път към щастието! "
mr.brightside
Полковник
Публикации: 541

« Отговор #13: 24 май 2012, 23:32:55 »

От "Да прецакаш дявола" на Наполеон Хил.Горещо я препоръчвам на всеки любител на книгите Усмихнат
Интересно още за нея е че е написана през 1938г.,но не е издадена,защото се е смятало,че ще шокира тогавашното общество,ако набере популярност.

"Човекът е странно същество, почти никога не е доволен и рядко или никога прави нещо по въпроса. Оставя се на чужди мнения и неясни опасения да диктуват живота му и не взима нещата в свои ръце. Средата казва е виновна, Все пак тя е съставена от хората, диктува умовете на хората, но те почти никога не променят собствените си умове, а чакат някой друг да го направи. Ето така Давола - владетеля на невежеството и страха управлява, както той твърди 98% от хората на земята"

"Навика прави невъзможното автоматично.Един на 1000 човека,прави редовно равносметка на своите навици.Повечето хора живеят с едни и същи навици до края на живота си без да се замислят,че точно тези навици са причината за техните резултати.Да продължаваме да правим същите неща и да очакваме различни резултати е едно от най-големите заблуждения,които можем да си причиним.Навика да се носим по течението ни превръща от мислещи хора в маса,която е зависима от обстоятелствата."

Има още много мъдри мисли,но ще стане прекалено досадно Широка усмивка

Активен

IV Курс Фармация,МУ-Пловдив
Endorphin
Капитан
Публикации: 315

« Отговор #14: 26 май 2012, 19:04:39 »

“A reader lives a thousand lives before he dies," said Jojen. "The man who never reads lives only one.”
 ― George R.R. Martin, A Dance With Dragons

“The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real ... for a moment at least ... that long magic moment before we wake.

Fantasy is silver and scarlet, indigo and azure, obsidian veined with gold and lapis lazuli. Reality is plywood and plastic, done up in mud brown and olive drab. Fantasy tastes of habaneros and honey, cinnamon and cloves, rare red meat and wines as sweet as summer. Reality is beans and tofu, and ashes at the end. Reality is the strip malls of Burbank, the smokestacks of Cleveland, a parking garage in Newark. Fantasy is the towers of Minas Tirith, the ancient stones of Gormenghast, the halls of Camelot. Fantasy flies on the wings of Icarus, reality on Southwest Airlines. Why do our dreams become so much smaller when they finally come true?

We read fantasy to find the colors again, I think. To taste strong spices and hear the songs the sirens sang. There is something old and true in fantasy that speaks to something deep within us, to the child who dreamt that one day he would hunt the forests of the night, and feast beneath the hollow hills, and find a love to last forever somewhere south of Oz and north of Shangri-La.

They can keep their heaven. When I die, I''d sooner go to middle Earth.”
 ― George R.R. Martin

“When you play a game of thrones you win or you die.”
 ― George R.R. Martin, A Game of Thrones

“The man who passes the sentence should swing the sword. If you would take a man''s life, you owe it to him to look into his eyes and hear his final words. And if you cannot bear to do that, then perhaps the man does not deserve to die.”

“What is honor compared to a woman''s love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother''s smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”

“Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought bravely. And Rhaegar died. ”
 ― George R.R. Martin, A Storm of Swords

“Every man must die, Jon Snow. But first he must live.”
 ― George R.R. Martin, A Storm of Swords

“So many vows … they make you swear and swear. Defend the king. Obey the king. Keep his secrets. Do his bidding. Your life for his. But obey your father. Love your sister. Protect the innocent. Defend the weak. Respect the gods. Obey the laws. It’s too much. No matter what you do, you’re forsaking one vow or another.”
 ― George R.R. Martin, A Clash of Kings

“Give me honorable enemies rather than ambitious ones, and I''ll sleep more easily by night.”

“I will hurt you for this. I don''t know how yet, but give me time. A day will come when you think yourself safe and happy, and suddenly your joy will turn to ashes in your mouth, and you''ll know the debt is paid.”

“The brightest flame casts the darkest shadow.”

“The heart lies and the head plays tricks on us, but the eyes see true. Look with your eyes. Hear with your ears. Taste with your mouth. Smell with your nose. Feel with your skin. Then comes the thinking, afterward, and in a way knowing the truth.”
 ― George R.R. Martin

“I swear to you, sitting a throne is a thousand times harder than winning one.”

“A craven can be as brave as any man, when there is nothing to fear. And we all do our duty, when there is no cost to it. How easy it seems then, to walk the path of honor. Yet soon or late in every man''s life comes a day when it is not easy, a day when he must choose. (Maester Aemon)”
Активен

DRIVEN TO PERFECTION - Ayrton Senna---------------------------------------------
Are you ///M enough... ?
Страници: [1] 2 3 ... 17 Разпечатай
Отиди на: