Страници: [1] Разпечатай
Автор Тема: Любими цитати от книги/реплики от филми/  (Прочетена 4943 пъти)
feichka
Капитан
Публикации: 297

« : 21 август 2011, 10:47:03 »

Фейсбук ме подсети за тая тема.  Широка усмивка

Та кои са вашите любими цитати?

малко от мен:

Dr. Crumble: Susanna, four days ago... you chased a bottle of aspirin, with a bottle of vodka.
Susanna: I had a headache.

Бъди себе си. Чудесно, но кой от себе си? Кой от всичките? Колко на брой са те? И кой от тях съм аз?

— Според Пътеводителя има чалъм в летенето — обясни Форд, — или по-скоро се иска умение. Умението се състои в това, да се научиш да се хвърляш на земята и да я пропускаш. — Той леко се усмихна. Показа колената на панталоните си и вдигна ръце, за да покаже лактите си. Бяха целите изподрани и протрити.

'' - Искаш ли кафе? - Искам кафе ,дявол да те вземе! Една каца кафе съм изпил без тебе, каквото ми дадеш ще пия, каквото искаш ще правя, както пожелаеш ще се държа, само и само за да те гледам..." ''Възпитаните трупове пращат писма" автор: Валентин Пламенов

Susanna: I am a crazy girl. Seriously.
Tony: You've been in a hospital?
Susanna: Yes.
Tony: Do you see purple people? My friend, he saw purple people. And so the state came and took him away. He didn't like that. Some time went by and, and he told 'em he didn't see purple people no more.
Susanna: He got better.
...Tony: Nah, he still sees 'em.

Изобилстващата пасивна доброта всъщност си е чист мързел,бягство от проблеми,бъркотии и усилия.
"Зимата на нашето недоволство"

“People are afraid of themselves, of their own reality; their feelings most of all. People talk about how great love is, but that’s bullshit. Love hurts. Feelings are disturbing. People are taught that pain is evil and dangerous. How can they deal with love if they’re afraid to feel? Pain is meant to wake us up. People try to hide their pain. But they’re wrong. Pain is something to carry, like a radio. You feel your strength in the experience of pain. It’s all in how you carry it. That’s what matters. Pain is a feeling. Your feelings are a part of you. Your own reality. If you feel ashamed of them, and hide them, you’re letting society destroy your reality. You should stand up for your right to feel your pain.”

"Лиза седна, отпи от бирата и се изкикоти.
- Тази вечер всички ме сваляха.- скромността никога не е била сред силната и страна. - Дано си даваш сметка, че ходиш с най-разкошното момиче в Ел Ей.
Бемълвно издърпах долното чекмедже на шкафа си, извадих два големи плика и ги метнах на леглото. Обърнах единия и изсипах съдържанието му - стотици листчета, кибрити, визитки, коктейлни салфетки и скъсани касови бележки, всяка с почерк на различно момиче.....Изпразних и втория плик, докато на леглото ми израсна малка планина хартия с всички телефонни номера, които бях събрал след първия съдбовен семинар с Мистъри.
 - Знам - казах на Лиза - през последните две години се запознах с всяко момиче в Ел Ей. И избрах теб.Беше най-красивото нещо, което някога съм казвал. После осъзнах, че не е съвсем вярно. Ако изобщо бях научил нещо, то е, че не мъжът избира жената. Можем само да и позволим да избере нас."

Един човек и още един човек,заедно.
Едно и едно не е две.Едно и едно е единадесет.Не просто се събирате и делите за някакво време,а образувате ново нещо.
Единадесет не се дели на две.Разделя се на пет и шест,на седем и четири..но никога на две равни цели половини.Винаги нещо си взел от от другия и нещо си дал от душата си..
Така е, просто е така,
между неясното и очевидното
един човек те хваща за ръка
и заедно нанякъде отивате.
Пристигате ли?Светло ли е там?
Или пък се загубвате?А после,
без видима причина, пак си сам.
И просто е така.Така е просто.

"Стела, Стела, Стела ако се появиш на вратата сега, обещавам:
-ще изхвърлям боклука, без да ме подсещаш,
-ще се науча да не блъскам вратите,
-ще ти масажирам гърба, без да си настинала,
-ще купувам цветя, ливади с цветя,
-ще съм тих, когато ставам нощем,
-ще изтупвам завивките в неделя,
...
-ще те возя на водно колело,
ще те науча на трите гами на китарата,
...
-няма да те поправям, когато разказваш вицове,
-няма да пея втори глас върху любимите ти песни,
...
-никога вече няма да мълча толкова дълго с теб, никога!
-никога няма да ти свалям звезди!
Ти си звезда, Стела! "
18% Сиво

Ако не съм станала досадна после ще едитвам.  Широка усмивка
« Последна редакция: 21 август 2011, 10:51:46 от feichka » Активен
introducer
Полковник
Публикации: 1556

« Отговор #1: 21 август 2011, 11:13:32 »

Добре, леко си досадна  Ухилено
По-добре по един-два цитата отвреме навреме, отколкото 500 накуп.

Two Can Play That Game (2001)

В дискотеката двама приятели:
- Какво има?
- Тая иска да ме изнасили!
- Погледни я- красива е!
- Знам, че е красива. Ама да си опира циците в гърба ми и да ми хваща оная работа...?
-Тя е убийствена! Виж й циците. Хубави, старовременни, големи цици. Гледат втренчено и само чакат да ги засмучеш. Гледат втренчено. Този малък кръст и този сочен задник. Върти си задника заради теб и казва, "Кийт, ела и ме изяж,Кийт, ела и ме изяж". Сложи я на меча си!
Активен

Да се воюва против законите на природата е глупаво. А да се капитулира пред тях- срамно.
dessy07
Новобранец
*
Публикации: 26

« Отговор #2: 22 август 2011, 13:39:37 »

Catch Me If You Can (2002)
Активен

кандидат Фармацевт 2012
mary_shery
Полковник
Публикации: 778

« Отговор #3: 22 август 2011, 17:17:49 »

Бъди себе си. Чудесно, но кой от себе си? Кой от всичките? Колко на брой са те? И кой от тях съм аз?

Това е готино. Ухилено От къде е?
Активен

Фармацка 4 курс Усмихнат
natalitennis
Капитан
Публикации: 489

« Отговор #4: 22 август 2011, 23:09:28 »

Моят любим , доста подходящ за настроението ми в момента - "Ако някога дойде ден , когато не можем да бъдем заедно ме запази в сърцето си - аз ще остана там завинаги" .
Активен

ФДМ -   МУ София  - IV курс
vergozzaxp94
Полковник
Публикации: 771

« Отговор #5: 09 декември 2011, 19:08:54 »

"Аз не си търся белята,  обикновенно тя сама ме намира" - Хари Потър  Ухилено Ухилено
Активен

Четвърти курс - МУ София Фармация

Just Smile! Усмихнат
Страници: [1] Разпечатай
Отиди на: