Страници: [1] 2 Разпечатай
Автор Тема: Специалност диетолог  (Прочетена 6815 пъти)
sladki64ety
Сержант
**
Публикации: 75

« : 29 август 2010, 16:12:07 »

Как можеш да придобиеш специалност диетолог или да практикуваш в областта на здравословното и диетично хранене? Трябва ли задължително преди това да съм завършила хуманна медицина или може и други ,но да бъде медицинско образование? 
« Последна редакция: 29 август 2010, 16:20:52 от Bio » Активен
hybrid_lp
Сержант
**
Публикации: 70

« Отговор #1: 29 август 2010, 16:47:05 »

Има курсове по диетология и не е нужно да си хуманен лекар.
Активен

МУ-София
Медицина - VI курс
Spock
Асистент
Публикации: 2752

« Отговор #2: 29 август 2010, 17:25:11 »

Мда...

Отваряш един кабинет на партерен етаж, слагаш на вратата табелка "диетолог" и почваш да "практикуваш"  Широка усмивка Друго не ти трябва, то в тая държава не знам защо още и медицина трябва да се завършва, вместо всеки за взима скалпела и слушалката и кой колкото може... Ухилено
Активен

Нека говорят зад гърба ми. Това значи, че още съм пред тях!
hybrid_lp
Сержант
**
Публикации: 70

« Отговор #3: 29 август 2010, 17:44:45 »

Не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава - демек, виновен е този, който ти дава да практикуваш по този начин, а не Ти, че го правиш  Ухилено
Активен

МУ-София
Медицина - VI курс
cveti92
Капитан
Публикации: 342

« Отговор #4: 29 август 2010, 18:23:15 »

Мда...

Отваряш един кабинет на партерен етаж, слагаш на вратата табелка "диетолог" и почваш да "практикуваш"  Широка усмивка Друго не ти трябва, то в тая държава не знам защо още и медицина трябва да се завършва, вместо всеки за взима скалпела и слушалката и кой колкото може... Ухилено

хахаха др.Велев ще ме убие... Ухилено Ухилено Широка усмивка Широка усмивка:D
Активен

I курс, МУ София Усмихнат
Spock
Асистент

« Отговор #5: 29 август 2010, 19:26:07 »

Не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава - демек, виновен е този, който ти дава да практикуваш по този начин, а не Ти, че го правиш  Ухилено

От една страна е така, от друга ти не си в правилната позиция на почти завършил лекар да дадеш този отговор, който даде горе на питащата!  Широка усмивка
Активен

sladki64ety
Сержант
**
Публикации: 75

« Отговор #6: 29 август 2010, 20:12:31 »

Къде могат да се изкарат такива курсове по диетология,каква е продължителността на курса,цената на обучение?Някой има ли си на представа?Благодаря предварително!
Активен
Spock
Асистент

« Отговор #7: 29 август 2010, 20:34:35 »

6,2 г. следване за магистър по медицина и още 3 години специализация по Диететика и хранене.
Активен

жоро_6
Полковник
Публикации: 3017

« Отговор #8: 30 август 2010, 10:44:32 »

6,2 г. следване за магистър по медицина и още 3 години специализация по Диететика и хранене.

Да, ама не.......Ако учиш за акушерка или мед.сестра, 1 година след дипломирането следдипломна специализация по:
Консултант по кърмене, здравословно и диетично хранене - за дипломирани медицински сестри, акушерки и фелдшери, продължителност на обучението - 1 година след завършване на обучението специализиращите получават Свидетелство за специалист.
Може да се обучаваш във Филиал-Враца например.Има доста по-лесни варианти от този, задължително да си завършил медицина Намигване
Активен

1.Основна задача на всеки българин е да пази здравето си от действията и реформите на Здравното министерство!!!
2.Нека не превръщаме житейския си път в клинична пътека!!!
3.Студентите са онази прослойка от населението, която има най-скъпите телефони, но няма пари да им плати месечната сметка!!!
Spock
Асистент

« Отговор #9: 15 септември 2010, 19:48:40 »

Да, ама не.......Ако учиш за акушерка или мед.сестра, 1 година след дипломирането следдипломна специализация по:
Консултант по кърмене, здравословно и диетично хранене - за дипломирани медицински сестри, акушерки и фелдшери, продължителност на обучението - 1 година след завършване на обучението специализиращите получават Свидетелство за специалист.
Може да се обучаваш във Филиал-Враца например.Има доста по-лесни варианти от този, задължително да си завършил медицина Намигване

Е, да ама си един недоучил шарлатанин...
Активен

жоро_6
Полковник
Публикации: 3017

« Отговор #10: 16 септември 2010, 14:16:09 »

Е, да ама си един недоучил шарлатанин...

Да не забравяме факта, че все пак ще имаш завършено медицинско образование........Пък и с научна степен, пак можеш да бъдеш "шарлатанин".Нали така Какво?
Активен

1.Основна задача на всеки българин е да пази здравето си от действията и реформите на Здравното министерство!!!
2.Нека не превръщаме житейския си път в клинична пътека!!!
3.Студентите са онази прослойка от населението, която има най-скъпите телефони, но няма пари да им плати месечната сметка!!!
Spock
Асистент

« Отговор #11: 16 септември 2010, 14:21:14 »

Moжеш, ама няма да си недоучил... Ухилено
Активен

power_of_dark
Капитан
Публикации: 460

« Отговор #12: 18 септември 2010, 22:16:41 »

Moжеш, ама няма да си недоучил... Ухилено
Май зависи колко са ти дълбоки джобовете...
Активен

Fa7a: Тъп ли си, къф си?
Annapolis
5 курс
Публикации: 3929

« Отговор #13: 19 септември 2010, 01:19:52 »

Зависи как ти сече пипето... иначе можеш да стане като една обща позната на мен и BloodRaven, която да те убеждава как с протеинов шейк си ускоряваш метаболизма...

Сладкишче, стегни се.. курсовете са 6 години в МУ-София и специализация...
И доктор Велев, съгласи се с мен, че дори това образование, пак не гарантира, че ще станеш НЯКОЙ в диететиката... просто вече твърде много диетолози станаха, консултанти, лелки, чички, и никой не може да ти каже копче насреща. Биохимия и физиология.
Активен
sexita
Капитан
Публикации: 310

« Отговор #14: 07 октомври 2010, 17:32:36 »

Жоро, къде я видя тази следдипломна специализация?
Ние иначе, миналата година имахме Лечебно хранене при проф.Байкова и тя ни обясни, че спокойно можем да работим в тази насока.
Не че съм тръгнала де, но така помня че каза  Широка усмивка
Но хубаво де, къде са тези специализации?
Активен

midwife

Omne initium difficile est!
Страници: [1] 2 Разпечатай
Отиди на: