Страници: [1] Разпечатай
Автор Тема: JobFair'09 в ТУ-София  (Прочетена 4860 пъти)
БЕСТ_студент
Новобранец
*
Публикации: 4

« : 22 март 2009, 21:36:27 »

Здравейте, колеги,

За 8-ми пореден път екипът на студентска организация BEST организира JobFair в Технически Университет - София.
Тази година акцентираме върху възможността за кариерно реализиране както в България, така и в чужбина. За целта сме поканили компании  като: Европейски патентен офис, Енел, Интеруут и Сименс.
Събитието е насочено към студенти, търсещи работа или стаж. Те ще имат възможност да присъстват на презентации на компаниите по време на събитието.

JobFair'09 започва в 9:15ч на 25-ти март.
Място - фоайето на 12-ти учебен блок на ТУ-София.
Носи своето CV! 

За повече информация следете http://www.careers.bestsofia.org  Какво?
Активен
Bio
Глобален Модератор
Публикации: 2980

« Отговор #1: 23 март 2009, 20:06:15 »

Интересно ми е предоставяте ли възможност за кариерно развитие в медицински направления: медицина, дентална медицина и фармация?
Активен

БЕСТ_студент
Новобранец
*

« Отговор #2: 24 март 2009, 09:56:23 »

Здравей, Bio,

радвам се на проявения интерес към кариерното събитие JobFair'09 на БЕСТ-София и същевременно съжалявам да те информирам, че за момента нямаме компании-партньори, които да предлагат работни позиции с медицински направления. Тъжно

Тук са някои от главните ни спонсори и партньори: http://www.careers.bestsofia.org/?q=jobfair09-partners
Активен
Fa7a
Полковник
Публикации: 4337

« Отговор #3: 24 март 2009, 14:18:15 »

И к'во правим в медицинския форум тогава!  Трае си
Активен

Котката не се интересува какво говорят за нея мишките! Намигване
БЕСТ_студент
Новобранец
*

« Отговор #4: 25 март 2009, 12:59:18 »

И к'во правим в медицинския форум тогава!  Трае си

@ Fa7a: От коментара ти и от информацията за теб разбирам, че определено няма какво да търсиш на кариерно събитие като Job Fair'09. Най-малкото поради факта, че фирмите не биха били заинригувани от теб Усмихнат. А относно това, че на този панаир не се предлагат работни позиции, свързани с областта на медицината, то бих те помолил да споделиш като какъв работник, стажат и прочие се виждаш в тази сфера в момента. Извини ме за неинформираността ми, но доколкото знам, вие, като студенти на МУ-София, имате доста години на убочение в тази сфера и мисля, че са малко компаниите (ако изобщо има такива), които биха ви предложили трудови взаимоотношения на този етап (без диплома). Ще се радвам да ме обориш с факти. В този ред на мисли алтернативата за колегите, желаещи да получават някакви доходи по време на следването си, е да се занимават с неща, извън тяхната специалност (това се отнася и до известна степен за студентите от ТУ-София). Факт е обаче, че на нашите панаири на труда се явяват стабилни и сериозни компании, които изискват някаква основа от бъдещите си служители. Поради това се извинявам, ако информацията за Job Fair в този фоум изглежда "неподходяща" Усмихнат

Поздрави!
Активен
Bio
Глобален Модератор

« Отговор #5: 25 март 2009, 15:05:26 »

В този ред на мисли алтернативата за колегите, желаещи да получават някакви доходи по време на следването си, е да се занимават с неща, извън тяхната специалност (това се отнася и до известна степен за студентите от ТУ-София). Факт е обаче, че на нашите панаири на труда се явяват стабилни и сериозни компании, които изискват някаква основа от бъдещите си служители. Поради това се извинявам, ако информацията за Job Fair в този фоум изглежда "неподходяща" Усмихнат

Всъщност студентите от медицинските университети работят по време на следването си най-често неща, свързани с медицината и фармацията. Т.е получаваме доходи от следването точно с неща от нашата специалност. В крайна сметка този JobsFair e за студенти, желаещи доходи по време на следването си (извън тяхната специалност, както казваш ти) или студенти, желаещи да работят като стажанти по специалността си?
Активен

teodora
Капитан
Публикации: 479

« Отговор #6: 25 март 2009, 18:20:04 »

Не разбирам какъв ви е проблемът? Дори да не е нужна на вас, това си е информация, а информацията никога не е излишна. Ако не е от полза на вас самите, винаги можете да я споделите с приятел, роднина, познат, на които да са им полезни. Ако ли не, можете просто да я подминете и да оставите хората, на които е полезна, да се възползват от нея, без да "нападате" вестоносеца.
Активен
Haematobium
Полковник
Публикации: 1085

« Отговор #7: 25 март 2009, 19:15:32 »

Не разбирам какъв ви е проблемът? Дори да не е нужна на вас, това си е информация, а информацията никога не е излишна. Ако не е от полза на вас самите, винаги можете да я споделите с приятел, роднина, познат, на които да са им полезни. Ако ли не, можете просто да я подминете и да оставите хората, на които е полезна, да се възползват от нея, без да "нападате" вестоносеца.

Споделям мнението ти.

И съм ЗА по-добрата комуникация между университетите.
Активен
Bio
Глобален Модератор

« Отговор #8: 25 март 2009, 19:40:22 »

Teodora, никого не съм нападал - просто ми беше любопитно дали се предлагат оферти в областта на здравето, медицината и фармацията и просто опровергах автора, че работим работи, несвързани с това, което изучаваме. Усмихнат
Активен

teodora
Капитан
Публикации: 479

« Отговор #9: 25 март 2009, 21:06:47 »

Teodora, никого не съм нападал - просто ми беше любопитно дали се предлагат оферти в областта на здравето, медицината и фармацията и просто опровергах автора, че работим работи, несвързани с това, което изучаваме. Усмихнат
Всъщност мнението ми не бепе насочено точно към теб Намигване
Активен
БЕСТ_студент
Новобранец
*

« Отговор #10: 25 март 2009, 23:15:19 »

Благодаря за разбирането, наистина идеята е за достъп на повече студенти до подобна информация, която е важна за нас.

@Bio: Хубаво е, когато работим по специалността си и всеки студент би желал да има такава възможност. Много ще се радвам, ако вие наистина стажувате на позиции, които ви удовлетворяват в това отношение. Нямам намерение да карам хората да си сменят професията Усмихнат, но както  Teodora писа:
Цитат
можете да я споделите с приятел, роднина, познат, на които да са им полезни
Job Fair на BEST-Sofia е за студенти със задълбочени познания в сферата на различни технологии (ИТ, телекомуникации), езици и прочие. Съжалявам, че поне за момента не можем да ви предложим оферти, покриващи вашите желания. Относно информираността - следете нашата дейност на адреси: http://BESTsofia.org и http://Careers.BESTsofia.org.

Поздрави и до нови (надявам се ползотворни) срещи!
Активен
nadejda_tsenova
Полковник
Публикации: 2057

« Отговор #11: 28 март 2009, 16:38:54 »

Бих желая да получа информация по следния въпрос: тъй като обучението ми към МУ-София включва английски език, по който имам и САЕ, мога ли да получа информация относно работни места, свързани с преводи на писмен текст (няма значение BG-ENG или обратното)?
И (ако не е твърде нахално), предвид редовната ми форма на обучение бих желала по възможност текстът да ми бъде предоставян у дома (чрез и-мейл например, или да отида в даден офис и да го взема). Превеждам и набирам текст на компютър сравнително бързо и досега не съм имала проблеми със срокове. Превеждала съм от български на английски документи по програма "ФАР" (ставаше въпрос за някои туристически обекти в южното Черноморие) и се справям както с неофициални, така и с официални текстове, формални писма, документи и др.
Мерси предварително.
Активен

Mistress of poisons and other RX-rated matters.

ЗИГ ЗАЙЛ!
VeNuS
Капитан
Публикации: 376

« Отговор #12: 28 март 2009, 19:08:01 »

http://www.bgtranslators.com/
Активен

Скромността е за хората, които нямат други качества!
stylish_i
Капитан
Публикации: 295

« Отговор #13: 24 февруари 2020, 12:07:49 »

а за 2020?
офис преградни стени,интериорни врати цени,вариабълна пипета,стъклени противопожарни врати
« Последна редакция: 17 април 2020, 18:43:51 от stylish_i » Активен
Страници: [1] Разпечатай
Отиди на: