Страници: [1] 2 3 Разпечатай
Автор Тема: МУ-София, МУ-Варна или СУ?  (Прочетена 5137 пъти)
georg1ev
5 курс
Публикации: 124

« : 17 февруари 2009, 13:54:38 »

Съжалявам, че пускам нова тема, но понеже станаха много коментарите относно базите в различните университети, а ние кандидат-студентите сме много объркани (поне аз де) и реших, че ще е най-добре да има отделно място, където вие-студентите ще ни посъветвате какви са плюсовете и минусите на трите университета.
Та по темата: Имам познати, които учат в СУ медицина и от първия и от втория випуск. Те са ми разказвали, че базата е много добра, чисто нова, отношението на преподавателите към студентите също е доста добро, няма липса на трупове, но все пак СУ не е МУ, няма традиции, няма опит в обучението по медицината. За Варна нямам много информация, но са ми казвали, че базата там също е много добра (нз дали е вярно).
За МУ-София разбрахме, че базата е много лоша, но все пак... той е най-утвърденият университет в България по медицина.

Дайте съвет къде трябва да учим...
Активен
Fa7a
Полковник
Публикации: 4327

« Отговор #1: 17 февруари 2009, 17:38:31 »

Някъде нямаше ли подобна тема...
Активен

Котката не се интересува какво говорят за нея мишките! Намигване
Bio
Глобален Модератор
Публикации: 2986

« Отговор #2: 17 февруари 2009, 17:55:34 »

Тук никой няма да ти помогне. Сам ти можеш да си помогнеш. Мненията, които бихме ти дали, ще са субективни и само повече ще се объркаш. СУ-МФ или МУ - София --> няма да сгрешиш. Ухилено
Активен

Tsetso
1 курс
Глобален Модератор
Публикации: 573

« Отговор #3: 17 февруари 2009, 18:20:02 »

СУ-МФ Шокирано не ми се струва сериозно учебно заведение...
Активен

Annapolis
5 курс
Публикации: 3968

« Отговор #4: 18 февруари 2009, 23:46:18 »

И на мен...
да учиш медицина в СУ, е като да учиш програмиране в МУ. Аз така го разбирам... този факултет е от супер скоро там, така като гледам има доста чужденци вътре, тоест лапаме парички, обучението не вярвам да е на кой знае колкИ въпреки че не съм влязъл се запитвам - къде учат анатомия те??? веднъж по неволя разбрах, че студентите ходят в правителствена от трети курс натам... но къде учат анатомията. Да не би да имат договор със Софийски гробища - че нещо не ми се връзва, а медицина без анатомия, програмиране без програмен език не върви да учим Широка усмивка
Активен
iliev
Лейтенант
Публикации: 115

« Отговор #5: 18 февруари 2009, 23:50:28 »

И на мен...
да учиш медицина в СУ, е като да учиш програмиране в МУ. Аз така го разбирам... този факултет е от супер скоро там, така като гледам има доста чужденци вътре, тоест лапаме парички, обучението не вярвам да е на кой знае колкИ въпреки че не съм влязъл се запитвам - къде учат анатомия те??? веднъж по неволя разбрах, че студентите ходят в правителствена от трети курс натам... но къде учат анатомията. Да не би да имат договор със Софийски гробища - че нещо не ми се връзва, а медицина без анатомия, програмиране без програмен език не върви да учим Широка усмивка
1. Едно време МА е билa МФ на СУ, тогава защо се учудваш от медицината в СУ?
2. Има си отделна сграда до болница "Лозенец", в която се помещава факултета.
« Последна редакция: 19 февруари 2009, 01:06:41 от iliev » Активен
vankata_6
Полковник
Публикации: 1923

« Отговор #6: 19 февруари 2009, 01:38:31 »

И на мен...
1. Едно време МА е билa МФ на СУ, тогава защо се учудваш от медицината в СУ?
2. Има си отделна сграда до болница "Лозенец", в която се помещава факултета.
И аз да добавя
3. АНАЛОГИЯТА НЕ Е ФОРМА НА МИСЛЕНЕ!!!
Активен

"Дори ако всички, аз не!"
Spock
Асистент
Публикации: 2765

« Отговор #7: 19 февруари 2009, 09:25:55 »

Всеки има право на мнение, но пак ще напомня, макар да беше казано - това е форум на МФ към МУ-София и има известен субективизъм. Колкото до базата, мисля че малко, повтарям малко, се преувеличава. Нещата започват да се променят и новото ръководство явно е решено на това. Ремонтите в ПУЦ ще продължат и през лятото, очаква се да се "размрази" строежа на новата сграда на Катедрите по Физиология и Патофизиология (това е до бариерата на Спешното), клиниката по Алергология и клинична имунология е изцяло обновена, онзи ден министърът дойде за откриването на специфична лаборатория с нова апаратура в центъра по нуклеарна медицина, в ДЕОСС е почти пред завършване цял нов блок за обучение на чужди студенти със 7 учебни зали (вече няма да пълзят навсякъде из ПУЦ), преговаря се за строеж на сграда за администрацията на Ректората и Деканата, обещана е до 1.5-2 години. В Университетската детска болница и особено в университетската болница по инфекциозни и паразитни болести се направиха големи ремонти, откри се напълно нова сграда за детска пулмология към УБ "Св. София", на последния етаж на "Майчин дом" се помещава вече единствения и най-модерен център по молекулна медицина с разкошна апаратура. Колкото до страхотни бази като УБ "Св. Иван Рилски", УБ "Св. Екатерина", ВМА и някои от клиниките на ИСУЛ - всички сме съгласни. От Деканското ръководство е обещано проблема с труповете да бъде решен, тъй като той е преди всичко юридически и не касае липсата на "материал".

Поздрави!
Активен

Нека говорят зад гърба ми. Това значи, че още съм пред тях!
georg1ev
5 курс
Публикации: 124

« Отговор #8: 19 февруари 2009, 18:48:47 »

Мерси за отговорите! Аз не съм и очаквал да бъдете обективни, все пак всеки има някакво мнение. Радвам се, че има надежда, че нещата ще се подобряват в бъдеще.
Активен
Spock
Асистент
Публикации: 2765

« Отговор #9: 19 февруари 2009, 19:12:19 »

Само да разясня, че с казаното не искам да обиждам или отхвърлям който и да е български МФ. Просто изнасям фактите така, както аз ги знам. При нас има преподаватели, завършили друг МФ, не в София, които са блестящи и ценени.
Активен

Нека говорят зад гърба ми. Това значи, че още съм пред тях!
doctorg
6 курс
Публикации: 143

« Отговор #10: 19 февруари 2009, 19:32:07 »

Ами и аз се колебаех дали да не отида в СУ, защото съм чувал хубави неща.Но ако питаш мен, засега МУ си държи здраво позициите в медицинското образование.Като излязат 1,2,3,5,10 курса от СУ, тогава може да се разбере кой на какво ниво е.Дотогава (след около 20-30 години) единственото място за медицина в София ще е МУ.
Активен

Liberté, égalité, fraternité
Annapolis
5 курс
Публикации: 3968

« Отговор #11: 20 февруари 2009, 14:01:24 »

Не разбирам защо ме нападнаха горе, ако съм обидил някой с нещо, моите извинения, ако съм разбрал погрешно някой пост, отново се извинявам. Аз си се целя към МУ.
Активен
Fa7a
Полковник
Публикации: 4327

« Отговор #12: 20 февруари 2009, 18:07:06 »

Не разбирам защо ме нападнаха горе, ако съм обидил някой с нещо, моите извинения, ако съм разбрал погрешно някой пост, отново се извинявам. Аз си се целя към МУ.

Просто ти пролича, че не си много наясно с нещата  Намигване
Активен

Котката не се интересува какво говорят за нея мишките! Намигване
MaHuaKa
6 курс
Публикации: 42

« Отговор #13: 21 февруари 2009, 11:49:31 »

Еми аз съм си привъженик на МУ-София (детската ми мечета) а само щи кажа едно, което съм сигурен че около 80% от хората ще го потвърдят останалите 20% ще кажат че не е така по простата причина че не искат да признаят истината Ухилено . Истината е че всеки иска да учи в МУ-София ама просто на някои не им стига късмета знанията и други фактори и затова пишат ааааа то МУ-София егати тъпото добре че не уча там. Нали знаете колеги баснята за лисицата и гроздето. А и за медицината в СУ ще ти кажаче там са има няма 20 човека и на тях и полувин труп им е достатъчен. Тъй че не знам нооооо за мен в МУ-София са си най-елитните преподаватели. То не е само до материалната база, трябва и акъл и знания щтото се пак  ще лекуваш хора. А й според мен доста скоро нещата от гледна точка на материалната база ще се променят в унивеситетчето ни   Ухилено Ухилено Ухилено  и тогава МУ-СОФИЯ NUMERO UNO във всяко едно направление!
Активен
faidanema
Глобален Модератор
Публикации: 3193

« Отговор #14: 21 февруари 2009, 12:25:40 »

Маниак и аз мисля,че МУ София е най-добрата опция,но начина по който го каза не ми допадна особено  Намигване
Активен

Attraction is NOT a choice!
Страници: [1] 2 3 Разпечатай
Отиди на: