Страници: 1 ... 27 28 [29] Разпечатай
Автор Тема: Специализация  (Прочетена 202296 пъти)
zamarid
Новобранец
*
Публикации: 1

« Отговор #420: 11 декември 2017, 12:34:01 »

Здравейте,извинявам се ако въпросите ми ви се сторят глупави,но искам да попитам някой който е започнал специализация и е подписал договор,може ли да ми каже каква е неустойката ако прекъсне една година примерно след започване на специализацията и също какво трябва да плати ако не остане да работи след като си взема специалността.Благодаря.
Активен
winner
Новобранец
*
Публикации: 11

« Отговор #421: 12 февруари 2018, 13:06:27 »

МЗ подготвя нови промени в Наредбата за специализации
Активен
ba4o_kiko
Новобранец
*
Публикации: 36

« Отговор #422: 24 март 2018, 22:03:36 »

И какво е положението като цяло с местата за специализации в София ?
Разни колеги ми разправят, че вече лесно се почвало, но не намирам почти никакви обяви в сайтовете на болниците, а ако има то са за по 1 място.
Питам, защото специализирам в Германия, но се замислям да си продължа специализацията в София.
« Последна редакция: 24 март 2018, 22:06:10 от ba4o_kiko » Активен
MuMeTo
Новобранец
*
Публикации: 10

« Отговор #423: 03 април 2018, 09:07:10 »

Не очаквай да видиш онлайн обяви, поне в това отношение болниците не са толкова "напреднали". Обикаляш от болница в болница в човешки ресурси и от там ти изкарват всички възможности за специализация, които са им необходими. Можеш да пробваш и по телефона да им звъниш, но не ти гарантирам, че ще вдигнат във всички. Малко е old school работата, но ако си вземеш 1-2 дни (делнични) почивка и отскочиш до БГ да пообиколиш 3-4 места, съм убедена, че ще си тръгнеш с няколко предложения. Места има, и то за специализации, за които преди се смяташе, че ти трябва вуйчо владика да ги започнеш, но са в не-толкова-комерсиални болници. Примерно има в градските (без трета градска, по обясними причини), МВР, в частните, в Пирогов (за там обаче не се знае колко дълго ще те експлоатират като ординатор, преди да започнеш заветната специализация).
Активен

You are already naked, you have nothing to lose!
Страници: 1 ... 27 28 [29] Разпечатай
Отиди на: