Страници: [1] 2 3 Разпечатай
Автор Тема: медицински сестри и акушерки  (Прочетена 11973 пъти)
narnia
Новобранец
*
Публикации: 44

« : 27 април 2008, 14:48:02 »

Какво?Моля ,ако някои може да ми каже какво е съотношението във приема на мед сестри и акушерки? Какви са броиките и може ли да посоча и 2-те при кандидатстването? Знам че изпитите са от учебника по етика-10 клас, но само това ли е? Знае ли някои нещо по въпроса в какво точно се състоят изпитите? Благодаря Целувка
Активен
doctors
Полковник
Публикации: 2669

« Отговор #1: 27 април 2008, 15:20:04 »

Какво?Моля ,ако някои може да ми каже какво е съотношението във приема на мед сестри и акушерки? Какви са броиките и може ли да посоча и 2-те при кандидатстването? Знам че изпитите са от учебника по етика-10 клас, но само това ли е? Знае ли някои нещо по въпроса в какво точно се състоят изпитите? Благодаря Целувка

Съотношението в приема на студенти в специалностите Медицинска сестра и Акушерка са както следва:
Специалност "Медицинска сестра" 90% Жени 10 % Мъже
Специалност "Акушерка" 100 % Жени
Бала за специалностите се образува така както е показано в правилника за прием на студенти публикуван в раздел Прием на Форума.

Цитирам от Справочника намиращ се в раздел Прием:
Чл.5 Кандидатстването за образователно-квалификационна степен „бакалавър” по специалностите „Медицинска сестра” и “Акушерка” във Факултет „Обществено здраве” и във Филиал-Враца, се извършва с формиране на бал от сбора на:
- общия успех от дипломата за завършено средно образование;
- оценка по биология и здравно образование от зрелостния изпит / при липса на положен зрелостен изпит по биология се взема оценката по биология от дипломата/;
- оценка по български език от зрелостния изпит / при липса на положен зрелостен изпит по български език се взема оценката по български език от дипломата/.
- устен изпит- събеседване с писмено решаване на ситуация.За подготовка: Раздел „Етика” на учебника по „Етика и право” за Х клас / за справки Справочник на Факултет „Обществено здраве”/.

Кандидатстващите за специалностите „медицинска сестра” и „акушерка” във Факултет „Обществено здраве” подават документи на адрес ул. „Бяло море” № 8, МБАЛ „Царица Йоанна” /ИСУЛ/, ет. 5, Деканат на Факултет „Обществено здраве”. Тел. за справки 9432 292 и 9432 304.
Кандидатстващите за специалностите „медицинска сестра” и „акушерка” във Филиал Враца подават документи във филиала на адрес: гр. Враца, Ученически комплекс, Корпус 1, ет.2,
тел. 092/ 64 51 76.

Дано тази информация да ти е полезна.

« Последна редакция: 27 април 2008, 15:24:25 от doctors » Активен
narnia
Новобранец
*

« Отговор #2: 28 април 2008, 16:20:55 »

Усмихнатмного ти благодаря за изчерпателната информация относно кандидатстването, само не разбрах дали мога да посоча и двете специалности по реда, по които ги искам ако не мога да се класирам например за 1-акушеркар ако има незаети места за мед сестри ще се класирам ли? Знае ли някои какви ще бъдат тестовете по етика да не би да са свързани със имената на разни философи та те са толкова много Върти очи
Активен
kiss_sweet
Сержант
**
Публикации: 55

« Отговор #3: 29 април 2008, 15:18:33 »

А някаква идея кога са изпите?

А тези в колежа???

п.с. пишеше да проверим в справочника на ФОЗ ама там е доста обърнао пише 2007г. после 2008г. ...тая информация вече се съмнявам, че е актуална нямам идея....
Активен

Усмивки и пАк усмивКи Усмихнат
narnia
Новобранец
*

« Отговор #4: 30 април 2008, 13:56:57 »

А някаква идея кога са изпите?

А тези в колежа???

п.с. пишеше да проверим в справочника на ФОЗ ама там е доста обърнао пише 2007г. после 2008г. ...тая информация вече се съмнявам, че е актуална нямам идея....
Активен
narnia
Новобранец
*

« Отговор #5: 30 април 2008, 14:04:40 »

на 12 07 е писменият изпит по етика , а на 20, 21, 22, 23 е устният изпит, на които се допускат само издържалите писменният. Само  не ми е ясно-факултета по обществено здраве и мед колеж една и съща институция ли ? Някои знае ли броиките на мед- сестрите и акушерките еднакви ли са? за това никъде нищо не прочетох Какво?
Активен
kiss_sweet
Сержант
**

« Отговор #6: 30 април 2008, 16:21:48 »

Хмм това са датите за ФОЗ т.е. мед сестри и акушерки!

А мед.колежа до колкото знам е друго и датите са други..... но нямам никаква информация, а ми трябва такава.... Тъжно
Активен

narnia
Новобранец
*

« Отговор #7: 05 май 2008, 14:52:31 »

Хмм това са датите за ФОЗ т.е. мед сестри и акушерки!

А мед.колежа до колкото знам е друго и датите са други..... но нямам никаква информация, а ми трябва такава.... Тъжно
е добре де, напиши ми саита на мед-колежа ако го знаеш и ако има такъв, аз си мислех че фоз и колежа е едно и също каква е разликата, Усмихнат там други ли са изпитите?
Активен
kiss_sweet
Сержант
**

« Отговор #8: 05 май 2008, 19:52:27 »

Да друг е изпита! Ми няма сайт или поне аз не го знам, няма майл, няма телефон, което мен ме озадачава....

Но като отвориш на Пием в МУ - София и там си пише, че за помощник-фармацевт е друга темата на устния и май е само устен! ...

Незнам опитвам се да получа информация от почти месец...никой нищо не знае ... 

П.С.
Значи сега чета "СПРАВОЧНИК ЗА ПРИЕМ НА СТУДЕНТИ ВЪВ ФАКУЛТЕТА ПО ОБЩЕСТВЕНО ЗДРАВЕ ЗА УЧЕБНАТА 2008/2009 ГОДИНА" и забелязвам доста разминавания ... което си е объркващо, а няма кой да отговори на всички въпроси....

Значи в справочника пише : 'Чл. 4. (1) Кандидатстването за специалностите „медицинска сестра” и “акушерка” на образователно-квалификационна степен „бакалавър” се извършва с устен изпит – събеседване с писмено решаване на ситуация от раздел “Етика” - учебника за 10 клас по Етика и право ."

НО понадолу пише "СЪСТЕЗАТЕЛНИ ИЗПИТИ

Чл. 8.   (1) Кандидат-студентите  от специалностите медицинска сестра и акушерка полагат състезателни изпит по етика и право - писмен и устен.
   (2) Писмен изпит – тест на 12.07.2007 г. от 10.00 ч.         с продължителност 2 (два) часа
   (3) Устен изпит  – за 30 мин. (15 мин. за записване на верния отговор и 15 мин. за докладване на комисията) по график на 20, 21, 22 и 23 юли 2007 г. от 9.00 ч.
1.   До устен изпит се допускат всички кандидат-студенти с оценка от писмения изпит (теста) различна от слаб 2.00.
2.   Устният изпит се полага пред комисия от трима преподаватели, от които най-малко двама са хабилитирани.
Чл. 9.   За тестовия изпит кандидат-студентът е длъжен:
   1. Да носи документ за самоличност /лична карта/ и картонче с входящ номер за допускане до писмен изпит.
   2. от 9.30 до 10.00 ч. да заеме мястото си в залата."

Обърквам се ...
Активен

narnia
Новобранец
*

« Отговор #9: 07 май 2008, 13:35:17 »

Да друг е изпита! Ми няма сайт или поне аз не го знам, няма майл, няма телефон, което мен ме озадачава....

Но като отвориш на Пием в МУ - София и там си пише, че за помощник-фармацевт е друга темата на устния и май е само устен! ...

Незнам опитвам се да получа информация от почти месец...никой нищо не знае ... 

П.С.
Значи сега чета "СПРАВОЧНИК ЗА ПРИЕМ НА СТУДЕНТИ ВЪВ ФАКУЛТЕТА ПО ОБЩЕСТВЕНО ЗДРАВЕ ЗА УЧЕБНАТА 2008/2009 ГОДИНА" и забелязвам доста разминавания ... което си е объркващо, а няма кой да отговори на всички въпроси....

Значи в справочника пише : 'Чл. 4. (1) Кандидатстването за специалностите „медицинска сестра” и “акушерка” на образователно-квалификационна степен „бакалавър” се извършва с устен изпит – събеседване с писмено решаване на ситуация от раздел “Етика” - учебника за 10 клас по Етика и право ."

НО понадолу пише "СЪСТЕЗАТЕЛНИ ИЗПИТИ

Чл. 8.   (1) Кандидат-студентите  от специалностите медицинска сестра и акушерка полагат състезателни изпит по етика и право - писмен и устен.
   (2) Писмен изпит – тест на 12.07.2007 г. от 10.00 ч.         с продължителност 2 (два) часа
   (3) Устен изпит  – за 30 мин. (15 мин. за записване на верния отговор и 15 мин. за докладване на комисията) по график на 20, 21, 22 и 23 юли 2007 г. от 9.00 ч.
1.   До устен изпит се допускат всички кандидат-студенти с оценка от писмения изпит (теста) различна от слаб 2.00.
2.   Устният изпит се полага пред комисия от трима преподаватели, от които най-малко двама са хабилитирани.
Чл. 9.   За тестовия изпит кандидат-студентът е длъжен:
   1. Да носи документ за самоличност /лична карта/ и картонче с входящ номер за допускане до писмен изпит.
   2. от 9.30 до 10.00 ч. да заеме мястото си в залата."

Обърквам се ...
не се панираи толкова-ето какво намерих за мед-колежа иорданка филаретова, има прием за мед. лаборант, рентгенов лаборант, пом. фармацефт, рехабилитатор, сан .инспектор има писмен изпит-събеседване върху мотивация за осъществяване на здр. грижи за нуждаещите, се има и тел-9154626  и 9154627 но никъде не прочетох че там има прием и за мед-сестри и акушерки и затова си мисля че за тях прием има само във ФОЗ +ТЕЗИ СПЕЦИАЛНОСТИ КОИТО ТИ ИЗРЕДИХ по горе но специално за сестрите изпитите са 2 първо е писменният тест и след това ака си го изкарала те допускат до устното събеседване. Ти всъщност какво искаш да кандидатстваш? аз не знам при това масово напускане на мед-сестри, защо не улеснят приема? то излиза че няма смисъл да учим за това. Въпреки всичко, на мен ми харесва и ще опитам да науча учебника по етика и право. Усмихнат Намигване Усмихнат Ето ти и телефон във ФОЗ-там на мен ми вдигнаха може да научиш нещо и ти 9432292
Активен
kiss_sweet
Сержант
**

« Отговор #10: 07 май 2008, 18:15:46 »

Значи за колежа днес се обадих ДАТА ОЩЕ НЯМА! Казаха да звъна към началото на юли.... записването е от 28.06 до 17.07 като е само интервю, мотивационно!

А във ФОЗ никой не ми дигна.... утре ще се обадя за да ми потвърдят датите от справочника, но за 2008 есте хахаха Усмихнат

Това е от мен!

П.С. а тела на ФОЗ не е ли 943- 21-27 ? Днес се обадих след 4 и ми се включи секретар... утре пак!
« Последна редакция: 07 май 2008, 18:17:42 от kiss_sweet » Активен

narnia
Новобранец
*

« Отговор #11: 08 май 2008, 13:18:33 »

телефона на които звънях във фоз е 9432292 Усмихнат а днес се обадих и във мед-колежа-там прием за сестри и акушерки няма Шокирано как може
Активен
kiss_sweet
Сержант
**

« Отговор #12: 08 май 2008, 16:19:58 »

аххаха значи обадихс е и във ФОЗ! Казаха че това са датите явно е техническа грешка... във справочника си пише всичко и трябжва да ис го закупиш, защото там е талона, с който трябва да се запишеш!

А мед сестри и акушерки са във ФОЗ не във колежа, там изпита е писемен и устен! излизаш бакалавър!
А в колежа е само интервю! излизаш специалист!

Това е!
Активен

narnia
Новобранец
*

« Отговор #13: 08 май 2008, 16:46:14 »

е кое е по добре, специалист или бакалавър Какво? Усмихнатнямам представа но мисля че бакалавър, но все пак в колежа няма за сестри и акушерки, Усмихнат Усмихнат а пък ми се струва че изпитът ще е по лесен -има ли го вече справочника и откъде да си го купя?
Активен
doctors
Полковник
Публикации: 2669

« Отговор #14: 08 май 2008, 18:21:29 »

е кое е по добре, специалист или бакалавър Какво? Усмихнатнямам представа но мисля че бакалавър, но все пак в колежа няма за сестри и акушерки, Усмихнат Усмихнат а пък ми се струва че изпитът ще е по лесен -има ли го вече справочника и откъде да си го купя?
Образователно-квалификационна степен специалист вече не съществува - сега тази професионална квалификация се води професионален бакалавър по .... със срок на обучение 3 години в колеж.Бакалавърските специалности са с продължителност 4 години - това са специалностите медицинска сестра и акушерка като обучението по тях се провежда във Факултета по обществено здраве.

Активен
Страници: [1] 2 3 Разпечатай
Отиди на: