Страници: [1] Разпечатай
Автор Тема: Забравяне на теми по биология и на задачи по химия, ами сега????  (Прочетена 216 пъти)
KatrinP.
Новобранец
*
Публикации: 13

« : 04 януари 2019, 22:31:25 »

Здравейте,
Тази година ще кандидатствам медицина в МУ София. Готвя се от около 8месеца, но нещата не вървят, както очаквах.

Започнах да уча учебникът за 8ми клас, след това не преговарях темите близо месец, докато учех 9ти клас. В момента уча все едно наново всичко от 8ми клас, уча теми от 9ти и към март се очаква да започна 10ти клас, но забелязвам, че с 9ти клас става същото забравяне като с 8ми и може би ще се наложи пак да го уча, едва ли не наново.

Моля за съвети или просто да споделите как учите по биология, по колко време на ден отделяте, кога преговаряте взети теми и кога взимате нови?

А сега идва ред и на най-големия ми проблем- химията. Ужас е и ако и 3 изкарам, ще е чудо.
Готвя се от година и половина, но не попаднах на добра гжа и доста се объркаха нещата, та съм страшно притеснена.

Моля а съвети как учите по химия, строежа на органичните вещества, специфичните уравнения от НХ и каквото се сетите, например отворените въпроси за МУ Варна?
Как решавате задачите при ОХ, ползвате ли теорията, успоредно с решаването или някак успявате да я научите и ако да, то как?
По колко време на ден отделяте на химия и най-вече не само на уенето на теорията, но и на решаването, тъй като при мен могат да заминат около 6 часа за 5 задачи Какво?
И как изобщо си разпределяте времето между химията и биологията, защото въпреки че се готвя само за КСК, времето отново не ми стига и все има нещо недовършено...
Огромно благодаря, очаквам отговорите ви с нетърпение и явно няма да е тази година, та поне за догодина!
Поздрави и успех на всички кандидат-студенти!
Активен
KatrinP.
Новобранец
*

« Отговор #1: 10 януари 2019, 11:55:59 »

Няма ли да получа поне един отговор?
Активен
Dennis
Лейтенант
Публикации: 114

« Отговор #2: 12 януари 2019, 16:56:14 »

С наближаване на изпита ще трябва да покриваш все повече теми за единица време. Ако в началото си учила примерно 5 теми за една седмица по-нататък ще трябва да минаваш целия учебник за една седмица. Говоря примерно, защото не помня точно какво представляваше "1 тема".  Ухилено
Активен

Медицина V курс
МУ-Пловдив
KatrinP.
Новобранец
*

« Отговор #3: 12 януари 2019, 17:41:33 »

Да,така е,но все пак сега ги уча,а преговорът би трябвало да върви по-бързо
Активен
Dennis
Лейтенант
Публикации: 114

« Отговор #4: 13 януари 2019, 10:54:33 »

И аз това казвам. Ще трябва много пъти да ги учиш, да ги забравяш и да ги преговаряш. Само с едно минаване и един преговор няма начин. Намигване
Активен

Медицина V курс
МУ-Пловдив
KatrinP.
Новобранец
*

« Отговор #5: 14 януари 2019, 15:53:08 »

Притесняваме,че няма време, до 24.03 най-много 2 пъти ще мина всички учебници,а ще ги забравя поне 4 пъти. А за Варна да споделиш нещо?
Или за химията?
Огромно мерси!
Активен
Insomniac
Капитан
Публикации: 364

« Отговор #6: 15 януари 2019, 22:23:10 »

Сестра ми се готви за МУ Варна и МУ Плевен. Ходи на уроци по химия и там решават задачи от сборника. Учителката й е казала да учи теорията от учебниците/сборниците и да пише всичко каквото знае (каквото се сети) по въпроса. Общо взето, описва всяка реакция, всяко вещество и тн. Разбира се, в началото използва учебника, но след това всичко се научава и поглежда само, когато не е сигурно в нещо.

Спокойно, има още време.

ПС: Време е МУ София да променят формата на изпитите и да се откажат от безумното зубрене на учебници.
Активен

MD, PhD student
KatrinP.
Новобранец
*

« Отговор #7: 15 януари 2019, 22:33:32 »

Благодаря ти много!
Честно казано дори за Варна вече не мисля,че ще ми стигне времето за отлична подготовка,а какво ли остава за София.... Тъжно Тъжно Тъжно
Активен
Страници: [1] Разпечатай
Отиди на: