Страници: [1] Разпечатай
Автор Тема: КСК-2019! Спешно!  (Прочетена 1573 пъти)
Djjansel
Новобранец
*
Публикации: 6

« : 02 април 2018, 18:26:51 »

Здравей! Искам да попитам как ги учите темите по био? Проблемът ми е е, че започнах да си ги уча/11 клас съм/, но не се получава дословно...
Например как ще реагират ако напиша “... в израждането” вместо “... в образуването”? Дано някой прочете и си направи труда да ми отговори! Страшно много се изтормозих по въпроса Сериозно
Активен
MuMeTo
Новобранец
*
Публикации: 10

« Отговор #1: 03 април 2018, 09:21:42 »

Естествено, че няма да има проблем да заместиш "в изграждането" с "в образуването", както и няма да има проблем да използваш други синоними, стига да не се губи смисъла на изречението. 11 клас си, до другата година ще си повторил/а темите поне по 100 пъти и искаш, не искаш - наизустяват се. Това е като да изпееш една песен 100 пъти, после даже ти е трудно да си представиш, че можеш да я изпееш с други думи. Всяко начало е трудно, но не се притеснявай, с времето материала ще ти улегне в главата и ще ти стане много по-лесно. Повторението е майка на знанието и баща на затъпяването, но за сега поне не са измислили друг формат, така че повтаряй темите до откат. Успех! Усмихнат
Активен

You are already naked, you have nothing to lose!
Djjansel
Новобранец
*
Публикации: 6

« Отговор #2: 03 април 2018, 13:34:20 »

Ехаа, благодаря ти  много! Олекна ми и в същото врме се чувствам по- мотивирана. Учиш в МУ София, или? Широка усмивка
Активен
MuMeTo
Новобранец
*
Публикации: 10

« Отговор #3: 03 април 2018, 18:13:51 »

Да, на финала на обучението си съм и все още помня голяма част от темите по биология или фрагменти от тях наизуст. Затова ти казвам да не се притесняваш, многократните повторения - било то изговорени, изписани и най-вече осмислени, дават своя резултат.  Намигване
Активен

You are already naked, you have nothing to lose!
mnikolova22
Новобранец
*
Публикации: 2

« Отговор #4: 06 март 2019, 13:40:45 »

Здравейте,
И аз в тази връзка искам да попитам относно темите по биология съвсем дословно ли трябва да се въпроизведат? В случай, че има разместване на някой абзац, това как се оценява? Или пък, ако информацията е по- изчерпателно представена, отколкото в учебника? Някой от вас посещавали ли са подготвителни курсове и къде ? Има ли смисъл от тях и дали ориентират за някои тънкости, които автоматично да повлияят на оценката?
Благодаря ви предварително.
Активен
Страници: [1] Разпечатай
Отиди на: