Страници: [1] Разпечатай
Автор Тема: Реализация след завърване - моля за мнение  (Прочетена 2444 пъти)
zbnzppp
Новобранец
*
Публикации: 2

« : 27 септември 2016, 19:28:25 »

Здравейте,
Аз съм студент по медицина трети курс. Пиша основно към по-големите колеги с молба да изкажат своята гледна точка и личен опит.
Въпреки че от малък съм отраснал в среда на лекари и бях доста ентусиазиран от това, че ме приеха, в последно време започнах да си давам сметка, че ситуацията не е такава, каквато съм си я представял. Повечето ми приятели вече завършват, започват добре платени работи и т.н. Предполагам това ви е познато. Моля да споделите опита си за това как са се стекли нещата при вас, как стои въпросът със Специализацията към момента, мога ли да започна работа след трети курс и т.н. Всички теми, които намврих по тези въпроси са доста стари, но ако има се извинявам.
Не ме разбирайте погрешно, не съм се уплашил или нещо подобно, не влача изпити, а напротив - имам отличен успех.
Въпреки това чувствам, че полагам усилия и губя години, които няма да се отплатят.
Благодаря предварително Усмихнат
Активен
faidanema
Глобален Модератор
Публикации: 3288

« Отговор #1: 28 септември 2016, 20:57:57 »

Здравейте,
Аз съм студент по медицина трети курс. Пиша основно към по-големите колеги с молба да изкажат своята гледна точка и личен опит.
Въпреки че от малък съм отраснал в среда на лекари и бях доста ентусиазиран от това, че ме приеха, в последно време започнах да си давам сметка, че ситуацията не е такава, каквато съм си я представял. Повечето ми приятели вече завършват, започват добре платени работи и т.н. Предполагам това ви е познато. Моля да споделите опита си за това как са се стекли нещата при вас, как стои въпросът със Специализацията към момента, мога ли да започна работа след трети курс и т.н. Всички теми, които намврих по тези въпроси са доста стари, но ако има се извинявам.
Не ме разбирайте погрешно, не съм се уплашил или нещо подобно, не влача изпити, а напротив - имам отличен успех.
Въпреки това чувствам, че полагам усилия и губя години, които няма да се отплатят.
Благодаря предварително Усмихнат
Колега, първо искам да кажа, че тези разсъждения са напълно нормални и по скоро липсата им би била странна.

Моята позиция още от далечната 2009-та година е, че специализацията в България не си заслужава. Причините са много, не искам да навлизам в подробности, защото първо, че най- вероятно в писмен вид ще се изтълкуват неточно и второ, защото всичко си идва с времето... ако хубаво се вгледаш в нещата, които всеки ден те заобикалят, ще се досетиш какво имам в предвид.

Моят съвет- учи много, учи език, и се ориентирай, сега ти е времето. Положението е затегнато(в сравнение с преди 3-4 години) както в Германия, така и в Англия( най- честите дестинации за емиграция), така че от теб зависи до каква степен ще си конкурентноспособен. Хубавото е, че на повечето места в чужбина хората са обективни, лошото е, че обективността не винаги означава положителен резултат. Лично винаги съм се стремил към място, на което ще оценяват единствено и само уменията и знанията ми, а родословието ще е извън уравнението. Не го намерих на родна земя.

Успех !

« Последна редакция: 28 септември 2016, 21:05:20 от faidanema » Активен

Attraction is NOT a choice!
Страници: [1] Разпечатай
Отиди на: